specjalista urolog

- Lekarz z wieloletnim doświadczeniem -

KRÓTKIE WĘDZIDEŁKO

Wędzidełko jest fałdem skórnym przebiegającym, pomiędzy dolną powierzchnią żołędzi prącia a dolnym brzegiem napletka. W przypadku jego skrócenia dochodzi do bolesnego pociągania żołędzi w czasie stosunku, co może być powodem dużego dyskomfortu, a nawet unikania kontaktów seksualnych. W skrajnych przypadkach w czasie stosunku może dojść do pęknięcia wędzidełka i do krwawienia, co wymaga leczenia w trybie pilnym. Wielokrotne pękanie i samoistne gojenie się małych pęknięć (o ile pacjent nie zgłosi się do lekarza) powoduje bliznowacenie i dalsze skracanie się wędzidełka co w konsekwencji powoduje uszkodzenia i bliznowacenie napletka i powstanie stulejki.

Przy tego typu dolegliwościach wskazany jest kontakt z lekarzem, który zdiagnozuje problem i podejmie decyzję dotyczącą sposobu leczenia lub postępowania operacyjnego.

Leczenie polega na operacyjnym wydłużeniu wędzidełka (plastyczne nacięcie i odpowiednie zeszycie). Wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Wyniki leczenia, gdy operacje są wykonywane przez doświadczonych lekarzy są bardzo dobre. Gojenie trwa z reguły około 2 tygodni. Wskazana jest jedna lub dwie kontrole pooperacyjne. Należy zrobić około miesiąca przerwy w kontaktach seksualnych, aż do czasu zwiększenia wytrzymałości rany na rozciąganie.

 

Pozostałe zabiegi:

BIOPSJA GRUCZOŁU KROKOWEGO
CYSTOSKOPIA
STULEJKA